Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Dlaczego warto wstawić implanty zębowe?

Kategoria: Blog

Blog Stomatologiczny Hercka - Stomatologia w Gliwicach

Widoczne braki w uzębieniu są przyczyną odczuwania silnego dyskomfortu u Pacjentów. Brak przednich zębów może sprawić, że będziemy się niechętnie uśmiechać albo unikać kontaktów z ludźmi. Dlatego, żeby odzyskać pewność siebie i radość z życia, powinniśmy zainwestować w zdrowy, pełny uśmiech.

Uśmiechając się sprawiamy, że ludzie z naszego otoczenia lepiej nas odbierają i wzbudzamy u nich sympatię. Jest to bardzo ważne nie tylko w kontaktach prywatnych ale również w kontaktach służbowych i w rozwoju kariery zawodowej.  Nie zapominajmy również, że brak zębów przyczynia się do znacznego pogorszenia zdrowia jamy ustnej.

Skutki utraty zęba             

Brak zębów sprawia, że język zaczyna się nieprawidłowo rozwijać, co po kilku latach może doprowadzić do konieczności interwencji chirurgicznej z użyciem skalpela. Ubytek nawet jednego zęba powoduje powstanie pustej przestrzeni między zębami – oznacza to, że sąsiednie zęby zostają pozbawione oparcia i zaczynają się chwiać, co może skutkować ich obluzowaniem i wypadnięciem.

Utrata zęba jest przyczyną:

  • przechylanie się sąsiednich zębów,
  • ścierania zębów (utraty szkliwa),
  • wypychania zębów,
  • zaniku kości.

Niestety utrata zęba w dolnej szczęce powoduje również problemy w szczęce górnej, ponieważ zachodzi tzw. efekt Godona, polegający na tym, że ząb, który nie ma podparcia zęba przeciwstawnego – wysuwa się z zębodołu.

Implanty zębowe

Skutecznym sposobem na wyeliminowanie wszystkich zagrożeń związanych z utratą zęba jest wszczepienie implantów zębowych. Pacjenci nie powinni jednak z nim zwlekać, ponieważ brak zęba prowadzi do zaniku kości, co po kilku latach powoduj istotne problemy ze wstawieniem tytanowego korzenia – często konieczne jest najpierw odbudowanie kości co prowadzi do znacznego zwieszenia kosztów całego zabiegu.

Więcej o wstawieniu implantów zębów, mogą się Państwo dowiedzieć na stronie naszej Kliniki Implantologii i Estetyki Stomatologicznej Hercka Dent w Gliwicach – implanty.