Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Jak rozjaśnić kolor zębów bez wybielania

Kategoria: Blog

Blog Stomatologiczny Kliniki Hercka Dent w Gliwicach

Żeby poprawić znacząco kolor zębów wcale nie trzeba ich wybielać. W gabinetach stomatologicznych wykonywane są proste zabiegi, które usuwają z powierzchni zębów naloty i przebarwienia. Do najpopularniejszych zaliczamy scaling, polerowanie i piaskowanie. Dzięki nim poprawimy wygląd naszych zębów w trakcie zaledwie jednej wizyty u dentysty.

Scaling – jest to zabieg usuwający kamień nazębny. Najnowocześniejszą metodą jest scaling ultradźwiękowy. Wykonywany jest skalerami, których wibrujące końcówki wytwarzają ultradźwięki. Kamień usuwany jest poprzez przyłożenie głowicy skalera do zęba. Ultradźwięki dają możliwość precyzyjnego kruszenia i odpryskiwania kamienia, nawet z przestrzeni między zębami.

Scaling to również ważny zabieg profilaktyczny, ponieważ długo nieusuwany kamień jest przyczyną stanów zapalnych przyzębia i osłabia korzenie zębów, a także prowadzi do rozwoju paradontozy. Scaling zaleca się powtarzać co pół roku. Zabieg jest refundowany przez NFZ (jeden zabieg rocznie).

Polerowanie – to czyszczenie powierzchni zębów z nalotów, przebarwień i miękkich złogów, takich jak płytka nazębna. Cały zabieg trwa kilkanaście minut i jest bezbolesny. Dentysta poleruje zęby za pomocą specjalnych past polerujących i gumek. Zbierają one wszystkie osady i przebarwienia. Wypolerowane zęby mają czystą i dokładnie wygładzoną powierzchnię. Utrudnia to powstawanie nowych przebarwień, złogów płytki nazębnej i innych osadów. Dzięki gładkiej powierzchni zanieczyszczenia nie utrzymują się na zębach, dzięki czemu znacznie łatwiej doczyścimy je przy pomocy szczoteczki.

Piaskowanie – to zabieg usuwający czarny osad gromadzący się na powierzchni zębów i między nimi. Przeprowadzany jest w miejscach trudnodostępnych, do których nie mógł dotrzeć skaler. Dentysta przykłada do zębów końcówkę piaskarki i pod ciśnieniem ziarenka piasku czyszczą powierzchnię szkliwa z osadu.

Piaskowanie zębów rozjaśnia je, nie zmieniając ich naturalnego koloru. Zabieg zaleca się powtarzać co pół roku.

Połączenie tych trzech prostych zabiegów sprawi, że zęby będą nie tylko zdrowsze, ale także znacznie jaśniejsze i błyszczące. Jest to łatwy i tani sposób na szybką poprawę wyglądu zębów. Koszt wykonania kompletu zabiegów (scaling, polerowanie, piaskowanie) w zależności o gabinetu  i miejscowości wynosi około 200 – 250 złotych. Więcej o zabiegach stomatologii estetycznej, możesz przeczytać na stronie Kliniki Implantologii i Estetyki Stomatologicznej Hercka