Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Implanty zębów

Blog Stomatologiczny HERCKA Dent - świadome dbanie o zdrowe zęby

Implant to specjalny rodzaj śruby wykonanej najczęściej z tytanu, który jest wkręcany w kość szczęki lub żuchwy jako zastępstwo brakującego korzenia zęba. Po umieszczeniu implantu w kości szczęki albo żuchwy zrasta się z nią. Zabieg implantacji  wykonywany jest w znieczuleniu. Po okresie zrośnięcia (w zależności od przypadku może to potrwać od 2 do 6 miesięcy), na implancie osadza się odpowiednie uzupełnienie protetyczne.

Wykorzystując specjalne łączniki protetyczne na implancie osadzana jest korona lub most. Do połączenia protez z implantami chirurg stomatologiczny wykorzystuje specjalne lokatory, belki i  teleskop. Stosowane są do tego łączniki tytanowe lub cyrkonowe, które są równie mocne co tytanowe, ale bardziej elastyczne. Dobrze wykonany implant wykazuje stabilność przez okres nawet 25 lat.

W klinice Implantologii i Estetyki Stomatologicznej Hercka Dent w Gliwicach wiodącym systemem implantologicznym jest Alpha-Bio. System ten łączy w sobie zalety wszystkich znanych systemów, dzięki czemu jest bardzo uniwersalny. Atutem tego rozwiązania jest także jego konkurencyjna cena.