Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Resekcja korzenia

Blog Stomatologiczny Hercka - Stomatologia w Gliwicach

Konieczność przeprowadzenia zabiegu resekcji korzenia wywołuje u pacjentów obawy, które wynikają przede wszystkim z braku świadomości czym tak naprawdę jest ten zabieg. Postaramy się Państwu przybliżyć istotę resekcji, żeby pokazać Wam, że wbrew pozorom nie jest to nic strasznego.

Na czym polega resekcja korzenia

Resekcja korzenia to tak naprawdę usunięcie wierzchołka korzenia zęba i uzupełnienie powstałej luki specjalnym wypełnieniem. Stomatolog przed wykonaniem zabiegu znieczula pacjenta, a następnie przecina błonę śluzową tworząc tzw. „okienko kostne”, przez które usuwa zmienione chorobowo miejsca na wierzchołku korzenia. Po usunięciu zmian, uszczelnia kanał korzeniowy specjalnym wypełnieniem, a na błonę śluzową zakłada szwy.

Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, ale po resekcji pacjenci często skarzą się na ból, obrzęki oraz uczucie dyskomfortu.

Po zabiegu

Przy prawidłowo gojącej się ranie pełny powrót do zdrowia powinien nastąpić w ciągu kilku dni. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywać, należy bezzwłocznie udać się na kontrole do stomatologa. W przypadku braku komplikacji stomatolog usuwa szwy w kilka dni po zabiegu. O całkowitej skuteczności zabiegu resekcji korzenia możemy jednak mówić dopiero po odtworzeniu kości. Oznacza to, że powinniśmy prze kilka miesięcy po zabiegu pozostawać pod opieką stomatologa.

W klinice Implantologii i Estetyki Stomatologicznej Hercka Dent w Gliwicach wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są przez chirurga szczękowego – dr n. med. Aleksandrę Hercką-Mulas, która jest specjalistką II stopnia z chirurgii stomatologicznej.